Vítejte na našem webu

Chtěli bychom vás přivítat na stránkách florbalového oddílu ze Slavonic.

Slavonice (německy Zlabings), někdy přezdívané „malá Telč, jsou město v okrese Jindřichův Hradec, v moravské částiJihočeského kraje. Leží 11 km jihozápadně od Dačic, na česko-moravsko-dolnorakouském pomezí. Městem protéká Slavonický potok, který nedaleko Slavonic, u Stálkova, pramení. Na počátku roku 2013 žilo ve Slavonicích 2 477 obyvatel. Město je konečnou stanicí železniční tratě Kostelec u Jihlavy - Slavonice.

Florbalový oddíl ve Slavonicích byl založen v roce 2008 a měl cca 17 členů. V červenci tohoto roku se oficiálně přihlásil pod ČFBU ( Českou Florbalovou Unii ) jako TJ Sokol Slavonice a nastoupil do sezóny 2008/2009 v soutěži Jihočeského přeboru mužů. Tuto sezónu klub jednoznačně ovládl a postoupil do Jihočeské ligy mužů kde zakončil sezonu 2009/2010 v horní polovině tabulky. V sezóně 2010/2011 prošel tým změnami a po skončení sezóny ukončil své účinkování v soutěži i v ČFBU.

Po dvouleté pauze, opět oddíl nastopil do soutěže Jihočeského přeboru A 2013/2014.

Po skončení hrací sezóny 2016/2017 ukončil tým své učinkování v soutěži.

Diskusní fórum

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Sponzoři

Novinky

29.09.2015 09:57

Naše flórbalová sezóna začala po letní přípravě úspěšně. Dne 26.9.2015 jsme jeli odehrát 2 utkání do nové haly do Hrdějovic u Českých Budějovic.

První zápas nám začal v 09:00 hod. proti FBK České Budějovice.

Vstup do zápasu se nám vydařil a již v druhé minutě jsme vstřelili první gól v sezóně, konkrétně ho dal Nosek za asistence Blažka. Soupeř však po necelé minutě a půl dokázal vyrovnat. Poté jsme se ujali ale zase vedení my, kdy branky vstřelili Svoboda a Lély J., za asistencí Lély L. a Blažka. Soupeře toto dvou brankové manko vyburcovalo a do konce třetiny ještě dokázal srovnat stav utkání na 3:3.

Další dvě třetiny se nám ale už vyvedli lépe. V druhé jsme vsítili o dvě a ve třetí o jednu branku více než soupeř. Dva góly vstřelil Blažek za asistencí Noska a Lély J., dva Novotný za asistencí Pízy a Bohuslava. Jednu branku dal Cvrček po přihrávce Novotného.

Zápas jsme vyhráli 8:5 a s výsledkem jsme byli spokojeni.

Druhé utkání začalo v 12:30 hod. proti FBC Spartak Kaplice B.

Úvodní třetina začala a již v první minutě dal gól Cvrček. Soupeř ale do půl minuty odpověděl vyrovnávacím gólem. Poté jsme ale už stříleli v první třetině pouze my. Góly za naše barvy dali Lély J. /as. Blažek/, Píza / as. Novotný/ a Novotný /as. Lély J./ První třetina skončila 4:1 v náš prospěch.

Druhá třetina se začala soupeřovým náporem a díky tomu se mu během dvou minut podařilo vyrovnat na 4:4. V druhé třetině se plně projevila naše bojovnost. Za nás vstřelili branky Novotný / as. Bohuslav/, Blažek / as. Lély L./, Lély J. / as. Blažek/ a Blažek / as. Nosek/. Ve druhé třetině padlo na obou stranách shodně 4 a 4 góly, vedení ale patřilo nám díky náskoku z první třetiny.

Do třetí třetiny jsme vstoupili sice smolně, dostali jsme po 32 vteřinách branku. Přesto jsme se dále snažili hrát svoji hru a to se vyplatilo. Na rychlý gól soupeře jsme dokázali odpovědět brankou, kterou dal Nosek / as. Blažek/. Soupeři se sice podařilo i ve třetím dějství vsítit 3 branky, naše odpověď byla ale jednoznačná. My jsme mu na oplátku vstřelili gólů pět. Ve třetí třetině se ještě úspěchem v podobě branky zapsal dvěma góly Novotný / as. dvakrát Píza/ a po jednom Svoboda / as. Bohuslav/ a Bohuslav / as. Cvrček/.

Konečný stav utkání byl 13:8 v náš prospěch.

Z Hrdějovic jsme si dovezli 6 bodů za dvě vítězství. Doufejme, že úspěšný start do nové sezóny je příslibem i pro další utkání.

Další zápasy odehrajeme v Kunžaku v sobotu dne 10.10.2015.

28.04.2015 13:28

Dne 25.4.2015 jsme odehráli poslední dva zápasy sezóny 2014/2015

V sobotu 25.4.2015 jsme pořádali poslední turnaj zápasů v končící sezóně v pěkné hale v Kunžaku.

Náš první zápas začal v 09:00 hodin a naším soupeřem bylo favorizované mužstvo SK Cosa Nostra z Českých Budějovic.

Hned v úvodu zápasu si cca po dvou minutách vyhnul náš brankář Lancz pravé koleno přes obvyklou mez, a bylo zřejmé, že koleno není v pořádku. Poněvadž s námi druhý brankář nepřijel, zůstal Lancz v brance a překonával se. Prvních pět minut probíhal zápas velmi opatrně a v herním projevu obou mužstev byla cítit nervozita. Když ale vteřinu po začátku sedmé minuty vstřelil za naše barvy gól Bohuslav, netušili jsme, jaký obrat v zápase to způsobí. Branky začali padat do obou "svatyní" a první třetina skončila smírně 4:4. Naše branky vstřelili ještě Kauca a double v rouzpětí 14- ti vteřin se povedl Blažkovi.

V druhé třetině padlo o jednu branku víc než v první třetině. Bohužel víc jich nastřílel náš soupeř. Za naše barvy se trefili Nosek, Blažek a Tomeš. Druhou třetinu jsme prohráli 3:6.

Poslední třetinu jsme se pokusili na soupeře dotahovat, ten ale opět vstřelil o dvě branky víc. Za náš tým vstřelili góly Lély J., a po dvou Bohuslav a Blažek.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího skončilo utkání 12:17 ve prospěch soupeře.

Poněvadž do druhého zápasu již brankář Lancz ze zdravotních důvodů nastoupit nemohl, musel poslední zápas sezóny odchytat náhradní brankář Píza, který hrál v prvním zápase jako útočník. Naším soupeřem byl "B" tým, našeho předcházejícího soupeře.

Tento zápas začal úplně opačně jako ten první, tzn. divoce. Již v první minutě se povedlo Blažkovi otevřít skóre v náš prospěch. Soupeř byl oslaben o své dva zraněné hráče a mohl tedy v poli střídat pouze sedm mužů. Nám se povedlo vsítit ještě dalších pět gólů a na konci první třetiny byl stav 6:3 v náš prospěch.

Ve druhé třetině jsme svůj náskok ještě navýšili. Hatrick vstřelil Bohuslav, double Blažek a po jednom gólu pak Cvrček, Lély J. a Svoboda. Druhou třetinu jsme skončili s náskokem 8 branek.

Poslední třetina již byla plně pod naší taktovkou. Za naše mužstvo nastříleli branky Bohuslav, tentokrát dokonce čtyři, a dále Nosek, Svoboda a Lély J. Po skončení utkání svítilo na tabuli neskutečných 21:9 v náš prospěch. Byl to zápas, jakých bychom si přáli i v další sezóně víc.

Turnaj v Kunžaku odpískali rozhodčí Jiří Kučera a Jan Koten. Za jejich velmi kvalitní výkon jim patří velké poděkování, poněvadž svým výkonem přispěli k důstojnému ukončení této sezóny.

Pozn. v celém turnaji / v průběhu čtyř zápasů/ byl vyloučen pouze jediný hráč !!!

30.03.2015 13:12

První zápas jsme začali v 9:00 hodin proti favorizovanému domácímu celku FBC Spartak Kaplice B.

Po dlouhé zdravotní odmlce nastoupil v základní sestavě za naše mužstvo Ondřej Novotný.

Podle výsledku 0:0 z první třetiny by se dalo napsat, že se oba celky teprve zahřívali a připravovali na boje v dalších třetinách.

Ve druhé části hry jsme v našem oslabení pět na tři sice vstřelili zásluhou Novotného první gól, soupeř na něj ale dokázal odpovědět dvěma trefami. Skóre po druhé třetině bylo 1:2 v náš neprospěch.

Třetí třetina nám ale vyšla. Přestože se skóre neustále měnilo jednou v náš a jednou zase v soupeřův prospěch, podařilo se nám zvítězit. Bylo to díky třem gólům Bohuslava a jednomu Novotného, stav utkání skončil 5:4.

Druhý zápas jsme odehráli proti FBC Český Krumlov B, začátek utkání byl v 13:20 hod.

Začátek utkání se nám vůbec nevyvedl a v půli třetí minuty jsme již prohrávali o 2 branky. Blažek sice dokázal vstřelit jeden gól, srovnat skóre se nám ale do konce třetiny již nepodařilo.

Ve druhé třetině bylo utkání již zcela vyrovnané a po jednom gólu vstřelilo každé mužstvo. Za naše se trefil Lély Jakub.

Utkání se rozhodlo ve třetí třetině. Za naše barvy se trefili Píza a Kauca. Díky tomu si ale rozhodčí všimli, že v Zápisu o utkání není Kauca uveden a byl proto vyloučen na začátku 12 minuty do konce utkání. Zbývající čas jsme tak odehráli v oslabení.

Stav utkání po závěrečném hvizdu rozhodčího byl 4:6 v náš neprospěch.

A znovu se nám potvrdilo, že favority dokážeme potrápit. Obvykle proti nim odehrajeme i lepší utkání a někdy je dokážeme i porazit. A naproti tomu se trápíme se soupeři papírově slabšími a neumíme podat kvalitní výkon, jak bychom si představovali.

10.03.2015 17:16

Dne 7.3. jsme ve sportovní hale v Jindřichově Hradci odehráli další dva zápasy.

První zápas jsme v 11:15 hod. začali proti týmu ASK Trojmezí.

V první třetině jsme otevřeli skóre a zásluhou dvou gólů, které vstřelil Jakub Lély, jsme vedli. Jeden gól byl vstřelen v našem oslabení. Soupeř na ně dokázal odpovědět a závěr první třetiny skončil nerozhodně 2:2.

Nástup do další třetiny nám nevyšel dle plánu, přesto vstřelil v deváté minutě Bohuslav branku. Soupeř na ni opět zareagoval a opět srovnal na 3:3.

Poslední třetina byla pro nás, jak ze špatného filmu. Dvakrát se nám podařilo vyrovnat a rozdílové góly vymazat. Pak jsme dokonce o dvě branky vedli. Soupeř ale houževnatým bojem dokázal půl minuty před koncem zápasu vyrovnat a tak jsme se s ním nakonec rozešli 7:7.

Začátek druhého zápasu byl v 14:15 hod. a soupeřem bylo mužstvo FBC Sokol Vodňany.

V první třetině utkání jsme vstřelili pouze jednu branku, střelcem byl Blažek. Soupeřovu týmu se ale podařilo vsítit branky tři a první třetina skončila 1:3.

I druhá třetina měla obdobný scénář a na čtyři góly soupeře dokázal odpovědět pouze Kaplan a skóre na konci druhé střetiny bylo již 2:7.

V závěrečné třetině jsme se již trápili a byi jsme tzv. na ručník. Za naše barvy vstřelil branku opět Kaplan, proti soupeřovým sedmi to ale nebylo nic platné. Zápas jsme prohráli celkově 3:14.

Na tomto výsledku se podepsala i naše tři dvouminutová vyloučení, která dokázal soupeř dvakrát zužitkovat.

16.02.2015 11:32

Dne 14.2.2015 jsme pořádali turnaj ve sportovní hale "Pragovky" [Střední školy technické a obchodní] v Dačicích.

První utkání jsme hráli od 09:00 hod s FK Slovanem Jindřichův Hradec B, který je v tabulce na prvním místě.

První třetina začala u obou mužstev velmi opatrně. Přes snahu o pečlivou a důraznou obranu jsme přesto inkasovali 2 góly. Dokázali jsme na ně ale okamžitě odpovědět a stav utkání se vyrovnal. Naopak do konce této třetiny se nám podařilo vstřelit ještě dva góly. Našimi střelci byli Blažek, dvakrát Bohuslav a jednou J. Lély.

Začátek druhé třetiny nám vyšel skvěle, dali jsme soupeři další dvě branky a navýšili jsme svůj náskok. Góly vstřelil Nosek a Bohuslav. Naopak soupeř se trápil a nedokázal na naši dobrou útočnou a obranou hru nalézt správný protitah.

Přibližně v polovině třetí třetiny se soupeři podařilo vstřelit třetí gól. Bylo cítit, že se Jindřichův Hradec pokouší zmobilizovat všechny zbylé síly, které by mu napomohly ke zvratu utkání. Naše další branka, kterou do soupeřovi branky dopravil opět Bohuslav, byla proto velmi důležitá. Přestože jsme ve vlastní přesilovce obdrželi od soupeře ješte jeden gól, na výsledek utkání to již nemělo žádný vliv.

Nad favorizovaným soupeřem, který chce postoupit do vyšší soutěže, se nám podařilo zvítězit 7:4 a získat 3 body do tabulky.

Druhé utkání nám začínalo až v 13:30 hod. a soupeřem byl soupeř z Českých Budějovic, mužstvo SK Cosa Nostra, to si v tabulce stojí na třetím místě .

Úplný začátek utkání nám vyšel dle představ. Za naše mužstvo vstřelil gól Blažek a ujali jsme se vedení. Soupeř ale rozehrál svoji přesnou a důraznou hru, podařilo se mu vyrovnat a naopak ještě přidat dvě branky. Po první třetině jsme prohrávali 1:3.

Začátek druhé třetiny byl opět lepší z naší strany. Brankami Bohuslava, Kaplana a Noska jsme obrátili skóre na naší stranu. Soupeř se ale ve svém boji nevzdal a podařilo se mu skóre opět otočit ve svůj prospěch. Přestože za naše mužstvo vstřelil ještě jeden gól J. Lély, druhou třetinu jsme prohráli 4:7 a stav utkání byl před začátkem třetí třetiny 5:10.

Třetí třetina byla opět velmi zajímavá z toho důvodu, jak padaly branky do soupeřovi ale i naší svatyně. Když za naše mužstvo vstřelil gól Kaplan, odpověděl soupeř do jedné a půl minuty a vstřelil taktéž gól. Když za nás skóroval Bohuslav, odpověděl soupeř po dvou vteřinách a taktéž vstřelil branku. Když před koncem utkání vstřelil hráč Cosa Nostry branku, odpověd z naší strany přišla do půl minuty od Bohuslava. Třetí třetina tedy dopadla nerozhodně 3:3.

Celkově pro nás ale dopadlo utkání prohrou 8:13, kdy se na jeho závěru začala projevovat únava z prvního utkání.

27.01.2015 00:00

Za zápasy do Kaplice jsme vyjeli v sobotu 24.1.2015 pouze v devíti. Ostatní hráči byli omluveni pro dlouhodobá zranění, pracovní povinnosti ale i nenadálé střevní potíže. Na základě tohoto faktu bylo pro obě nadcházející utkání stanoveno, že v obraně budou hrát čtyři hráči a v útoku taktéž čtyři.

První utkání se hrálo od 09:00 hod. proti FBC Český Krumlov.

Již první třetina naznačila, že utkání nebude vůbec jednoduché. Prohráli jsme ji 1:4, kdy náš gól vstřelil v přesilovce Bohuslav.

Ve druhé třetině se nám nepodařilo vstřelit žádný gól, naopak soupeř skóroval 2 a zvýšil své vedení.

Poslední třetina již žádnou branku nepřinesla a utkání tedy po 45 minutách čistého času skončilo 1:6 v náš neprospěch.

Druhý zápas začal ve 12:00 hod. a soupeřem bylo ASK Trojmezí.

První třetina byla velmi vyrovnaná, ale na jeden gól Kauci a dva J. Lély se podařilo soupeři odpovědět pouze dvakrát a do druhé třetiny jsme nastupovali s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina byla z našeho pohledu nejhezčí i nejúčinnější. Vyhráli jsme ji 3:1, když za naše mužstvo vstřelili branky Kauca, Svoboda a Bohuslav. Soupeř vstřelil jeden gól.

Třetí třetinu jsme hráli jakoby uspokojeni z dosavadního vlastního výkonu, což s sebou zákonitě přineslo trest v podobě tří soupeřových branek. Naštěstí pro nás, se ale soupeř soustředil více na útok než obranu, a tak jsme mu jeho branky oplatili stejnou mincí. Naše góly vstřelili dvakrát Bohuslav a jednou Kauca.

Utkání se nám podařilo dovést do úspěšného konce a zaslouženě jsme vyhráli 9:6.

06.01.2015 10:02

Dne 3. ledna 2015 jsme jeli na dvě utkání do Strakonic.

První začalo v 10:30 hod. a hráli jsme proti SKP České Budějovice.

V první třetině jsme od 4 minuty prohrávali 0:1 a soupeř dokázal svůj náskok postupně navyšovat. Když se nám podařilo v 13 minutě dát první gól, SKP hned minutu nato vstřelilo svojí již třetí a hned následně i čtvrtou branku. První třetinu jsme tedy prohráli 1:4.

V druhé třetině se nám podařilo kvalitně organizovaného soupeře dobře bránit, přesto jsme dostali 1 branku a náskok SKP se tím ještě navýšil.

Třetí třetina již přinesla na branky vyrovnané skóre 2:2, ale to soupeři stačilo k udržení vítězství. SKP České Budějovice jsme tedy podlehli 3:7.

Za naše mužstvo vstřelili branky Zdeněk Bohuslav, Jakub Lély a Petr Kaplan.

Druhé utkání mělo začátek v 13:45 hod. Soupeřem bylo mužstvo FBC Sokol Vodňany.

Začátek zápasu nám tzv. utekl a po první třetině jsme prohrávali 2:0.

Ve druhé třetině se nám povedlo naklonit vítězství na naši stranu, kdy jsme vedli 2:3. Góly vystřelili Ladislav Šeda, Petr Kaplan a Martin Nosek. V 10. minutě ale soupeř vstřelil svůj třetí gól, stav utkání vyrovnal a stav se do konce 2. třetiny již nezměnil.

Třetí patnáctiminutovka vyšla jednoznačně našemu soupeři, kdy nám nastřílel 6 branek. Naše pokusy a střely na branku se brankaři soupeřů podařilo chytit nebo vytěsnit mimo.

V utkání jsme nakonec podlehli 9:3.

25.11.2014 09:55

V sobotu dne 22.11.2014 jsme pořádali dle rozpisu Krajského přeboru mužů turnaj ve sportovní hale v Kunžaku. Jednalo se zároveň i o poslední zápasy naší skupiny v letošním roce.

V prvním dopoledním zápase jsme nastoupili proti favorizovanému SKP České Budějovice. Zpočátku jsme nemohli najít ten správný herní rytmus a prohrávali jsme 4:2. V polovině utkání se nám podařilo ale hru zlepšit a začali jsme mírně soupeři odskakovat na 7:4. Závěrečných patnáct minut se odehrálo ve velkém nasazení obou soupeřů. Na konci jsme se ale přece jen radovali my, protože jsme vyhráli 10:9.

Naše druhé utkání jsme odehráli v odpoledních hodinách proti FBC Sokolu Vodňany. Soupeř od začátku utkání nastoupil s taktickým bráněním, a tím zahušťoval prostor před svojí brankou. Nám se nepodařilo navázat na naše první dopolední utkání a před soupeřovu branku jsme se dostávali jen sporadicky. S postupem času si Vodňany vypracovaly několik šancí a těch dokázaly využít. Nám se podařilo zahrozit jen několika akcemi a úspěšní jsme byli jen jednou. Nakonec utkání skončilo naší prohrou 1:4.

09.02.2014 11:46