Vítejte na našem webu

Chtěli bychom vás přivítat na stránkách florbalového oddílu ze Slavonic.

Slavonice (německy Zlabings), někdy přezdívané „malá Telč, jsou město v okrese Jindřichův Hradec, v moravské částiJihočeského kraje. Leží 11 km jihozápadně od Dačic, na česko-moravsko-dolnorakouském pomezí. Městem protéká Slavonický potok, který nedaleko Slavonic, u Stálkova, pramení. Na počátku roku 2013 žilo ve Slavonicích 2 477 obyvatel. Město je konečnou stanicí železniční tratě Kostelec u Jihlavy - Slavonice.

Florbalový oddíl ve Slavonicích byl založen v roce 2008 a měl cca 17 členů. V červenci tohoto roku se oficiálně přihlásil pod ČFBU ( Českou Florbalovou Unii ) jako TJ Sokol Slavonice a nastoupil do sezóny 2008/2009 v soutěži Jihočeského přeboru mužů. Tuto sezónu klub jednoznačně ovládl a postoupil do Jihočeské ligy mužů kde zakončil sezonu 2009/2010 v horní polovině tabulky. V sezóně 2010/2011 prošel tým změnami a po skončení sezóny ukončil své účinkování v soutěži i v ČFBU.

Po dvouleté pauze, opět oddíl nastopil do soutěže Jihočeského přeboru A 2013/2014.

Po skončení hrací sezóny 2016/2017 ukončil tým své učinkování v soutěži.

Diskusní fórum

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Sponzoři

Novinky

12.10.2016 05:46

První zápasy nové sezóny jsme odehráli v sobotu 1.10.2016 v Kašperských Horách na Šumavě.

Začali jsme v 16:15 hod. proti svému loňskému velkému rivalovy, kterým je FBC Český Krumlov B.

Úvod utkání byl poznamenán velkou nervozitou na obou stranách. První branku utkání vstřelil soupeř v polovině šesté minuty. Naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, vyrovnal Macho / as. Novotný/. Před koncem první patnáctiminutovky jsme vstřelili ještě dvě branky. Skóroval Nosek / as. Píza/ a poté Svoboda.

Ve druhé třetině jsme zvýšili náskok o další dvě branky, Novotný / as. Píza/ a Svoboda / as. Blažek/.

Třetí třetina byla na branky bohatší. Úvod vyšel skvěle soupeři. Obdrželi jsme dvě " slepené" branky a vypadalo to, že se schyluje k zápletce. Branky Doležala a Svobody snahy soupeře o zvrat v utkání odvrátily. Závěr zápasu jsme již kontrolovali a góly Noska / as. Blažek/ a Novotného / as. Svoboda/ pojistily naše vítězství.

Utkání skončilo 9:3 v náš prospěch. Velký podíl na našem výtězství měl i skvěle chytající brankář Skála.

Druhý zápas začal v 19:00 hod. proti nám neznámu TJ Sokol Chýnov.

První třetina byla zpočátku velmi opatrná z obou stran a nepadly žádné góly.

Ve druhé třetině už začaly padat branky. První jsme zásluhou Pízy / as. Macho/ vstřelili my. Soupeř odpověděl třemi góly a rázem se dostal do vedení ( pozn. jeden z gólů byl vlastní). Vyrovnat se nám podařilo brankami Noska / as. Novotný/ a Blažka / as. Nosek/. Soupeř ale vstřelil gól a opět odskočil na rozdíl jednoho gólu.

V třetí třetině to bylo doslova jako na houpačce. Nejprve dal gól Novotný / as. Svoboda/ a vyrovnali jsme tak na 4:4 . Soupeř dal v půli 11 minuty branku, ale Novotný / as. Píza/ dal za 20 vteřin vyrovnávající branku. Na konci 12 minuty vstřelil branku Nosek a vedli jsme. Chýnov boj nevzdal a za minutu vyrovnal na 6:6. V utkání byly v tuto chvíli cítit vysoké emoce a napětí. Díky profesionálnímu přístupu rozhodčích, bylo vše v rámci pravidel. 21 vteřin před závěrečným hvizdem vstřelil branku Novotný a rozhodl tak utkání v náš prospěch. Vyhráli jsme 7:6.

Na závěr malá poznámka k oběma utkáním. Blažek nastřelil celkem 7 tyčí. Tzn., že platí staré známé heslo, když se daří, tak se daří.

Soupiska: Skála M. - brankář, Lély L., Nosek M., Blažek T., Píza T., Doležal E., Macho O., Novotný O., Svoboda M.

12.04.2016 07:58

Na poslední dvě utkání v sezoně 2015/2016 jsme jeli 9.4. 2016 do známé haly v Kaplicích.

V první utkání od 9:00 hod. nás čekal domácí soupeř - FBC Spartak Kaplice B.

První třetina začala z obou stran rozvážně a opatrně. Až v její druhé půli se nám začalo dařit kombinačně a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V deváté minutě otevřel skóre utkání Blažek (as. Macho). Poté ho svými góly následovali Bohuslav a Novotný. Na konci třetiny vypadal stav utkání pro naše barvy velmi optimisticky 3:0.

Do druhé třetiny jsme nastupovali opět s rozvahou a pomaleji. Branku v polovině šesté minuty vstřelil Lély J. (as. Nosek). V této fázi jsme jednoznačně převzali otěže utkání do svých rukou a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Přidali je Nosek (as. Lély L.), Bohuslav (as. Novotný) a Novotný (as. Blažek). Po druhé třetině jsme vedli už 7:0.

Před poslední třetí třetinou jsme v sobě museli krotit optimistické nálady a plně se zkoncentrovat na poslední dějství utkání. Ve florbale je možné totiž i nemožné.

Naštěstí nebyl soupeř v takovém rozpoložení, aby dokázal našemu náporu vzdorovat a již 14 vteřin po začátku přidal další branku Bohuslav (as. Píza). Další gól dal Bohuslav bez asistence. Poté následovaly soupeřovy světlé chvilky a podařilo se mu dvakrát překonat našeho skvělého gólmana. V poslední minutě ale svou trefou Tomeš (as. Nosek) zaokrouhlil stav utkání na 10:2, a tímto stavem utkání i skončilo.

Druhé utkání jsme začali v 12:20 hod. proti houževnatému FBC Čecký Krumlov B.

Začátek první třetiny byl od obou mužstev plný nepřesností, přestože se dostávaly před brankáře k zakončení. Oba gólmani se ale snažili ze všech sil zabránit protihráčům ve skórování a zpočátku se jim to i dařilo. Našemu snažení přece jen přálo více štěstí a na konci čtvrté minuty dal první branku utkání Píza (as. Bohuskav). Soupeř dokázal ale do dvou minut odpovědět a to brankou do naší svatyně. Poté následovalo dlouhé ostřelování obou brankových konstrukcí, ale žádný gól do osmé minuty nepadl. V osmé minutě se povedla našemu střelci Bohuslavovi (as. Macho) pěkná střela, která skončila za soupeřovým brankářem. Další branku vsítil Kauca (as. Bohuslav). Soupeřova odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat a také jemu se povedlo vstřelil branku. Stav utkání po první třetině byl 3:2 v náš prospěch.

Druhá třetina byla v naší režii. My jsme dokázali nasázet soupeři branky tři, on nám jednu. Za naše barvy se trefili Lély J. (as. Bohuslav), Píza (as. Novotný) a Bohuslav (as. Blažek). Druhá třetina skončila pro nás nadějným skóre 6:3.

Se soupeřem se známe, a proto víme, jak bývá ve své hře houževnatý a bojovný. To se v poslední třetině opět potvrdilo. Když se nám podařilo dát další branku, Tomeš (as. Blažek), mysleli jsme, že máme utkání pod svou kontrolou. Soupeřovi se povedl v desáté minutě perfektní kousek a dal nám dvě slepené branky. Poté jsme ale svoji obrannou polovinu uzamknuli a k žádnému vážnějšímu ohrožení naší branky už nedošlo.

Utkání skončilo naším vítězstvím 7:5 i díky skvělému výkonu našeho brankáře. ( Je nutné dodat, že i výkon soupeřova brankáře byl výborný). Škoda jen, že tato dvě vítězství už neměla žádný vliv na postavení našeho mužstva v tabulce.

Naše sestava: Gólman- Krejčí, Lély L., Lély J., Nosek, Blažek, Kauca, Píza, Bohuslav, Macho, Tomeš, Novotný.

08.04.2016 06:59

Dne 26.3.2016 jsme do Strakonic vyrazili v brzkých ranních hodinách.

Začátek našeho prvního utkání byl plánován na 9 hodinu, ale pro nepřítomnost jednoho z rozhodčích se posunul na 9:30 hod. Měli jsme tak lepší možnost se po dlouhé cestě aklimatizovat na utkání s prvním týmem v tabulce - TJ Šumavan Vimperk.

První třetinu jsme se soupeřem drželi krok. A byli jsme to dokonce my, kdo otevřel skóre utkání ve čtvrté minutě brankou, kterou vstřelil Lély J. (as. Nosek). Vimperku se podařilo ještě v první části hry zlepšit své kombinace před naší brankou a dali nám vyrovnávací gól.

Ve druhé části zvýšil soupeř svůj náskok již v druhé minutě, ale Novotný (as. Tomeš) zavěsil nádhernou střelou "pod víko" na konci čtvrté minuty a opět bylo vyrovnáno. Naše pozornost byla ale vyrovnávacím gólem snížená a tak již za 20 vteřin nám dal Vimperk další branku a šel po druhé třetině do jednobrankového vedení 2:3.

Třetí třetinu se nám nepodařilo uhlídat soupeřovi střelce a ti tak měli možnost prověřit několikrát našeho brankáře Krejčího. Přes jeho výtečné zákroky nám soupeř vsítil 2 branky a utkání jsme prohráli 2:5.

Další utkání jsme začali hrát v 12:50 hod. pro ambicioznímu týmu FK Santos Třeboň B.

V šesté minutě sice soupeř otevřel utkání brankou, ale naše rychlá odpověď vyrovnávací brankou byla skvělým začátkem. Branku dal jako v předchozím utkání Lély J. (as. opět Nosek). První třetina se vyznačovala z naší strany hodně neproměněnými šancemi. Stav zápasu byl tak po první třetině 1:1.

V druhé třetině bylo znát, že se nám začíná střelecká muška zlepšovat. Brankou v druhé minutě, kterou vstřelil Nosek (as. Bohuslav), jsme se ujali vedení. Další góly vstřelili Tomeš a Kaplan (as. Nosek). Utkání jsme drželi pevně na svých holích i za velké podpory gólmana. Po druhé třetině byl průběžný výsledek 4:1 pro nás.

Třetí třetina byla jednoznačně v naší režii. Hned po začátku třetiny jsme zvýšili brankou Kauci (as. Nosek) a když postupně přidali další Bohuslav a Nosek, neměl jeden gól soupeře na konci utkání již na výsledek žádný vliv. Utkání jsme vyhráli 7:2 a zaslouženě jsme získali tři body za vítězství.

Sestava pro obě utkání: brankář Krejčí, Kaplan, Lély L., Lély J. Nosek, Cvrček, Píza, Bohuslav, Macho, Tomeš, Kauca a Novotný.

29.02.2016 13:17

První utkání jsme hráli od 10:30 hod. proti ambicioznímu FBC Jokers České Budějovice.

Úvod zápasu se nám vydařil, na začátku druhé minuty vstřelil branku Macho ( as. Bohuslav). Zůstali jsme však v eufórii z rychlého gólu a soupeř toho využil. Dal nám za 15 vteřin vyrovnávací branku. Začali jsme být nervózní a branku soupeře jsme ohrožovali jen sporadicky. Naopak soupeřovi stačilo dobře bránit a po dvou únicích nám dal dva další góly. První třetinu jsme prohráli 1:3.

Druhá třetina byla z obou stran opatrnější. Opět se nám podařilo dát soupeřovu brankáři první branku. Za naše barvy se trefil Nosek ( as. Blažek). Protihráči přesto nic na svém stylu hry nic nezměnili. Byli více na míčku a stále vedli o jednu branku. Jejich taktika se jim dařila a navíc přidali další dvě branky. Po druhé třetině jsme  prohrávali už 2:5.

Ve třetí třetině jsme se věnovali naplno útočení. Když v 47 vteřině po začátku poslední třetiny vstřelil Blažek ( as. Nosek) branku, doufali jsme, že teď se utkání začíná otáčet v náš prospěch. Opak byl ale pravdou. Zapomínali jsme na naše zadní vrátka a nechávali jsme projít soupeře příliš snadno k naší svatyni. Přestože se náš gólman blýskl mnoha úspěšnými zákroky, vstřelení 4 gólů z holí soupeře zabránit nedokázal.

Utkání jsme prohráli šestibodovým rozdílem 3:9.

Druhé utkání jsme začali hrát v 12:20 hod. proti poslednímu týmu v naší tabulce, ASK Trojmezí.

První třetina byla z naší strany plná nepřesností. Po hezky vypracovaných kombinacích se nám nedařil ten poslední a nejdůležitější krok, vstřelit branku. Naopak, byl to soupeř, který otevřel v šesté minutě skóre utkání. Nám se podařilo skóre srovnat až v závěru třetiny, branku vstřelil Macho ( as. Bohuslav). První třetina skončila smírně 1:1.

Druhou třetinu jsme odehráli dobře. Kombinace se dařily, ale v zakončení se stále objevoval nepatrný stín nervozity. Na konci třetiny se ale podařily dvě nádherné akce a po střelách Lély J. ( as. Novák) a Bohuslava jsme zvrátili stav utkání na svou stranu. Vedli jsme 3:1.

Do třetí třetiny jsme nastupovali s cílem, nepustit stav utkání ze svých rukou. Dalo by se říci, že nám soupeř ještě pomáhál, když se nechal dvakrát vyloučit. Opak byl ale pravdou. My jsme nedokázali soupeřova oslabení využít. Naopak soupeř se vypnul k abnormálnímu výkonu a vstřelil při svých oslabeních vždy branku. Napomohly tomu individuální chyby jednotlivců našeho mužstva, ale především nemohoucnost využít přesilovky ve svůj prospěch.

Závěr utkání byl emocionálně vypjatý, stav utkání skončil 3:3.

Do Hrdějovic jsme jeli minimálně pro 3 body, tzn. že 1 bod za remízu byl pro nás zklamáním.

12.02.2016 12:40

V sobotu 6.2.2016 jsme pořádali turnaj v Kunžaku.

Čekali nás celkem tři zápasy.

První pro nás začínal v 08:30 hod. proti FBC Český Krumlov.

První třetina pro nás začala velmi slibně. Rozehrávali jsme se pomalu, ale kombinace se celkem dařily. Jen góly se nám nedařilo dávat. Až ve 12 minutě se na nás paní Štěstěna usmála a zásluhou Blažka (as. Bohuslav) jsme vedli 1:0. V poslední minutě přidal další branku opět Blažek (as. Lély J.) a třetina skončila 2:0 v náš prospěch.

Druhá třetina byla pravým opakem té první. Kombinace se nevedly a naopak soupeřovi se hned v 2 minutě podařilo snížit. Naše mužstvo znervóznělo a z toho pramenily další chyby. Soupeř vstřelil ještě další 2 branky a po druhé třetině bylo skóre 2:3 pro soupeře.

Třetí třetina jen umocnila naší nervozitu a po sérii vyloučení nám soupeř přidal ještě 4 branky. My jsme zásluhou hráčů Lély J. (as. Blažek) a Nosek (as. Blažek) pouze snížily.

Naší prohru s ambiciózním celkem jsme neodvrátili a prohráli jsme zaslouženě 4:7.

Další zápas začal v 13:15 hod. proti soupeři z Českých Budějovic, konkrétně FBK České Budějovice.

První třetina byla jako kopií té poslední z předchozího utkání. Byli jsme nervózní, chybovali jsme a soupeř toho náležitě využil. Dal nám 3 branky, kdy první padla už v první minutě! Po první třetině jsme prohrávali 0:3.

Druhé dějství jsme se pomalu začali "oklepávat". Když dal ve 4 minutě Novotný (as. Blažek) gól, věřili jsme, že se nám povede s nepříznivým stavem něco udělat. I po druhé třetině jsme ale nakonec prohrávali 1:3.

V rozhodujícím, tedy třetím, dějství bylo utkání jako na houpačce. Góly padaly do obou svatyní, naštěstí pro nás, jich více padlo do té soupeřovi. Za naše barvy se strefil Bohuslav (as. Novotný), Tomeš (as. Novák), Lély J. (as. Nosek) a Novotný (as. Bohuslav).

Utkání skončilo remízou 5:5. I když jsme v jednu chvíli tajně pomýšleli na vítězství, byli jsme rádi i za jeden bod za remízu.

Poslední zápas turnaje jsme začali v 14:35 hod. proti FBC Spartak Kaplice B.

Už v první třetině bylo cítit, že každé mužstvo chce více útočit než bránit. Měli jsme trošku víc štěstí a dali jsem jich o jednu víc. Za naše barvy se strefil dvakrát Bohuslav (as. Lély L. a Nosek), dále dvakrát Blažek (as. Lély J. a bez as.) a jeden gól dal Novotný (as. Bohuslav). První dějství jsme vyhráli těsně 5:4.

Druhé třetina pro nás dopadla neslavně. Nic se nám nedařilo a náš jeden gól vstřelil Novák (as. Bohuslav) nebyl žádnou výhrou proti 4 brankám soupeře. Po druhé třetině jsme prohrávali 6:8

Poslední část utkání byla opět bohatá na branky. My jsme jich dali 5, ale soupeř 6. Za naše barvy je dali 1x Svoboda (as. Bohuslav) a 4x Novotný (2 x as. Bohuslav, Lély L. a Cvrček).

Celé utkání se hrálo velmi otevřeně a prohráli jsme ho v poměru 11:14, bodově jsme tudíž vyšli naprázdno.

Za všechna tři utkání jsme získali pouze 1 bod, což vůbec neodpovídalo našim představám před turnajem.

Turnaj našemu týmu jasně ukázal, že pokud se chceme zlepšovat a neprohrávat, musíme ještě více trénovat.

20.01.2016 12:50

Náš první zápas v roce 2016 začal v sobotu 16.1.2016 v 10:30 hod. proti florbalovému týmu TJ Šumava Vimperk.

První třetina byla jako na houpačce, nejdříve vedl soupeř ale poté jsme převzali iniciativu my. První třetinu jsme vyhráli 3:2. Za naše barvy se trefili Bohuslav, Cvrček a Blažek / as. Macho/.

Druhá třetina byla z naší strany propadákem. Soupeřovi se povedlo dát branek sedm, nám pouze dvě. Dal je obě Bohuslav a jednou mu asistoval Novotný. Skóre zápasu bylo po druhé třetině 5:9.

Třetí dějství se nám už nepodařilo tzv. zvednout hlavu. Vstřelili jsme dvě branky, konkrétně Nosek / as. Blažek/ a Macho / as. Novotný/. Protihráči nám však dali branky tři.

Závěrečný účet byl v náš neprospěch 7:12. Nebylo nám do smíchu, protože se nám nedařilo plnit stanovené cíle před zápasem.

Druhý zápas jsme odehráli od 12:10 hod. proti FK Santos Třeboň B.

První třetina byla bojovná z obou stran a šance se přelévali ze strany na stranu. Za naše barvy dávali góly Novák / as. Svoboda/, Lély J. / as. Cvrček/, Píza a Svoboda. I soupeř nám dal čtyři branky. První třetina skončila nerozhodně 4:4.

Ve druhé třetině to bylo taktické bránění a žádné z mužstev se nehrnulo bezhlavě do útoku. Nepadla žádná branka a rozhout měla třetí, závěrečná, třetina.

Ta pro nás začala výtečně a už v první minutě jsme vstřelili branku, konkrétně Novotný / as. Bohuslav/. Další branku vstřelil Bohuslav / as. Blažek/. K uklidnění přispěli i další dva góly Novotného / jedenkrát as. Kaplan/.

Zvítězili jsme 8:4 a nálada v mužstvu se oproti konci prvního zápasu diametrálně zlepšila. Získali jsme povinné tři body za vítězství.

08.12.2015 08:30

Dne 5.12.2015 jel náš tým do haly Základní školy v Hluboké nad Vltavou. V této hale se nám dosud nikdy nedařilo. Byli jsme ale rozhodnuti minulost změnit.

V 10:00 hod. začalo utkání proti ambicioznímu týmu FBC Jokers České Budějovice. V soutěži jsou v tabulce hned za námi, tzn. na třetím místě.

První třetina se pro naše barvy nezačala nejlépe. V osmé minutě vstřelil hráč ze soupeřova mužstva první branku utkání. Dokázali jsme na ni odpovědět gólem Novotného / as. Blažek/. Poté se ale v jedenácté minutě dvakrát po sobě trefil soupeř. Naše střely mířily mimo soupeřovo "zařízení" nebo se vždy zaskvěl jejich brankář. Stav utkání byl na konci třetiny 1:3 v náš neprospěch.

Druhá třetina byla věrnou kopií té první. Jen branek padlo na obou stranách dvakrát víc. Za náš tým se trefil Bohuslav / as. Novotný/ a Lély J. / as. Bohuslav/. Stav utkání byl tedy 3:9 pro soupeře.

Ve třetí třetině jsme se pokusili zlomit nepříznivé skóre, ale nepodařilo se. Naopak soupeř dal góly dva a my pouze jeden, konkrétně Novotný / as. Cvrček/.

Utkání skončilo naší jednoznačnou porážkou 4:11 a nálada v týmu byla na bodu mrazu.

Naše další utkání v 13:45 hod. proti ASK Trojmezí.

První třetinu jsme odehráli dobře a soupeře jsme nepouštěli do žádných větších šancí. Pokud ale přesto nějaká přišla, podržel nás gólman. V sedmé a poté v deváté minutě vstřelil Bohuslav / as. Novotný a Kauca/ dvě branky. Tým byl opět v herní pohodě. Stav utkání po první třetině byl 2:0 pro nás.

Do druhé třetiny jsme vstoupili uspokojeni průběhem a soupeř toho dokázal využít, vstřelil nám tři branky. Zachytili jsme ale soupeřův vzrůstající tlak a dali jsme také dvě branky. Střelil je obě Blažek / as. Tomeš a Lély J./. Stav utkání po druhé třetině byl 4:3.

Ve třetí třetině se projevila naše nervozita o výsledek. Naopak soupeř cítil šanci a dal nám opět dvě branky. Za naše barvy se trefil pouze jednou Novotný / as. Tomeš/. Výsledek utkání skončil remízou 5:5 a nebylo se čím chlubit.

Hala v Hluboké zůstala pro naše barvy stále zakletou.

19.11.2015 13:07

Dne 15.11.2015 jsme přijeli do Kaplice, do nám dobře známé haly v tělocvičně Základní školy.

První zápas bylo naplánován na 9:30 hod. proti soupeři FBK České Budějovice.

V první třetině jsme otevřeli skóre utkání my, kdy branku vstřelil Novotný. Hned na začátku osmé minuty vstřelil gól Blažek ( as. Nosek). Soupeř na dvoubrankové manko odpověděl jednou brankou.

Druhá třetina se nám střelecky nepovedla, spousta příležitostí nebyla proměněna. Pouze v desáté minutě zvýšil náš náskok na dvě branky Novotný ( as. Bohuslav). Soupeř ale opět přidal na důrazu a svoje snažení korunoval brankou.

Nejlépe se nám povedla poslední třetina. Vypracované šance se nám podařilo využít. Jedním gólem Blažka ( as. Bohuslav) a dvěma góly Bohuslava ( as. Novotný a Kaplan) se nám podařilo odskočit do 4 brankového vedení. Soupeř už dal pouze jednu branku a tak utkání skončilo 6:3 v náš prospěch.

Ke druhému zápasu jsme nastoupili proti FBC Český Krumlov B v 14:15 hod.

Vstup do utkání se nám vydařil skvěle. První branku dal v páté minutě Kauca ( as. Bohuslav) a vedli jsme. Do jedné minuty se trefil Novotný a po něm vstřelil gól opět Kauca ( as. opět Bohuslav). Zdálo se, že jsme rozehraní a vše se povede dle našich představ. Soupeřovi se taktéž povedlo vsítit do naší svatyně dvě branky, náskok dvou gólů do další třetiny se zdál ale dostatečný.

Druhá třetina už ale nebyla z naší strany tak přesvědčivá jako ta první. Dali jsme soupeřovi dvě branky, Bohuslav ( as. Kaplan) a Blažek ( as. Nosek). Soupeřovi se ale podařilo proměnit dvě ze svých šancí a po druhé třetině jsme se rozešli tedy remízově.

Rozhodující byla třetí třetina. Šlo o to, zda se nám podaří udržet dvoubrankový náskok ze začátku utkání. Zpočátku se nám ve střelbě opět dařilo a již ve třetí minutě dal branku Blažek ( as. Tomeš). Další branku přidal v 6-té minutě Bohuslav ( as. Novotný) a vedli jsme tak již o čtyři branky. Když nám soupeř o minutu později dal gól a snížil na rozdíl tří branek, nic nenasvědčovalo tomu, že dojde k zdramatizování zápasu. K závěrečnému náporu se soupeř vzepjal ve 14 minutě a během 42 vteřin srovnal na 8:8. Tento stav se nám s vypětím všech zbylých fyzických a především psychických sil už povedlo udržet až do konce utkání.

Zde se nám potvrdilo staré známé pořekadlo, že utkání končí až s posledním hvizdem rozhodčího a z toho si musíme vzít ponaučení do příštích zápasů.

29.10.2015 20:20

V sobotu 24.10.2015 jsme odehráli v Třeboni dvě utkání, první bylo proti TJ Šumavan Vimperk od 10:20 hod. a druhé od 13:50 hod. proti domácím borcům FK Santos Třeboň.

V prvním zápasu jsme se nemohli rozehrát do obvyklé pohody.

V první třetině jsme již v druhé minutě inkasovali branku. Naši odpověď, v podobě vyrovnávajícího gólu, zařídil Macho ( as. Blažek).

Ve druhém dějství jsme zcela přenechali iniciativu soupeři a místo do branky jsme nastřelovali pouze soupeřovu brankovou konstrukci ( dvakrát levá a jednou pravá tyč). A naproti tomu, pokud soupeř vystřelil na branku, tak mu to tam "spadlo". Dostali jsme tři branky a prohrávali jsme už 4:1.

I třetí třetina vyšla Vimperku výtečně a přidal nám další 4 góly. Náš tým se probudil už pozdě. Sice jsme v době od 12:33 do 14:34 minuty vstřelili tři branky, ale na zvrat skóre to již nestačilo. Naše branky vstřelil dvakrát Bohuslav ( as. Blažek a Novotný) a Macho ( as. Bohuslav).

Utkání jsme prohráli díky našim nevyužitým šancím 4:8.

Druhý zápas jsme začali jako úplně jiné mužstvo. Po sedmi minutách jsme vedli 2:0 a zdálo se, že se nám vrátila naše herní pohoda. Úvodní góly vstřelili Kaplan ( as. Bohuslav) a Novotný. Soupeř nám poté vstřelil branku, ale my jsme na ni dokázali odpovědět dalším gólem, dal ho opět Kaplan ( as. znovu Bohuslav).

Ve druhé třetině nám dal rozdílovou branku soupeř a výsledek utkání nebyl vůbec jasný. Z naší strany naopak přibylo faulů a ty rozhodčí nenechali bez povšimnutí. Museli jsme odehrát 4 minuty oslabení.

Třetí třenina se nesla ve stavu velkého napětí a nervozity na obou stranách. Soupeř byl povzbuzován domácími fanoušky. Opět jsme nedokázali hrát čistě a byli jsme oslabeni o jednoho hráče. Soupeř toho využil a v úvodu třetiny vstřelil branku a srovnal stav utkání na 3:3. Utkání gradovalo. Za naše mužstvo ale poté zabodoval Novotný ( as. Bohuslav). V 9 minutě jsme šli opět do oslabení, přesto jsme dali gól, konkrétně Novotný. Soupeř ale po 34 vteřinách dal opět gól a přiblíži se k vyrovnání na rozdíl jedné branky. To jsme mu ale již nedovolili a zaslouženě jsme zvítězili nejtěsnějším rozdílem 5:4.

15.10.2015 13:20

Dne 10.10.2015 byl náš florbalový oddíl pořadatelem dalšího turnaje Jihočeského přeboru B v hale v Kunžaku.

První zápas jsme hráli od 09:00 hod. proti FBC Jokers České Budějovice.

Začátek první třetiny nám vyšel dle plánu a už ve druhé minutě vsítil gól do soupeřovi branky Macho ( as. Bohuslav). Tento úspěch jako by nás ale uspal a soupeř toho ihned dokázal využít a do konce třetiny nám dal branky 3.

Druhou třetinu začal lépe soupeř, ale na jeho branku jsme dokázali do dvou minut odpovědět. Gól za naše barvy vstřelil Bohuslav ( as. Kauca) a na rozdíl jedné branky snížil Blažek. Soupeř ale svůj boj o vítězství nevzdával a do konce třetiny dokázal opět navýšit náskok o tři branky.

Ve třetí třetině se nám již nepodařilo vstřelit žádný gól, naopak soupeř ještě dvě branky přidal.

Utkání bylo z naší strany odehráno špatně a skončilo naší porážkou 3:8.

Druhé utkání jsme začali v 13:55 hod. proti ASK Trojmezí.

První třetina byla z naší strany nervózní a rozpačitá, nikdo nechtěl udělat chybu. Soupeřovi se našeho nekoncentrovaného stavu podařilo využít a po první třetině už vedl 3:0.

Do druhé třetiny jako by za Slavonice nastoupilo jiné mužstvo. Začali nám vycházet jak kombinace tak zakončení a po brankách Kauci ( as. Nosek), Blažka a Novotného jsme ve druhé třetině vyrovnali stav utkání na 3:3.

Celé utkání rozhodla třetí třetina, kdy nám soupeř dal jednu a my jemu tři branky. Za nás se trefili dvakrát Nosek ( as. Lély J. a Novotný) a Blažek ( as. Novotný).

Utkání se nám podařilo dovést do úspěšného konce a zvítězili jsme 6:4.

Záznamy: 11 - 20 ze 31